Oraret

Fillimi i vitit shkollor

3 shtator 2018

Fundi i vitit shkollor

21 qershor 2018

Kujdes: Mësimi në Onex (Maison onésienne) fillon më 19 shtator 2018 

Mësimi në Meyrin Golette fillon me 10 shtator 2018

Klasat 2018-2019 (përditësuar më 05.09.2018)

NoEcole / ShkollaStatut / StatusiAdresse / AdresaJour / DitaHoraire / OrariEnseign. / Mësimdh.Salle / Klasa
1PALETTESOUVERT / HAPURAvenue des Communes-Réunies 60, 1212 LancyLundi / E hënë1630-1830Fatime Bllaca132 Bloc E RDC
2AIREOUVERT / HAPURChemin du Grand-Champ 11 1219 Aïre.Lundi / E hënë1630-1830Lumnije EminiElementaire no 10
3SAPAYOUVERT / HAPURChemin Le-Sapay 10 1228 Plan-Les-OuatesMardi / E martë1630-1830Fatime BllacaSalle Sociétés 3
4AVANCHETS-SALEVEOUVERT / HAPURRue François-Durafour 17, 1220 VernierMardi / E martë1630-1830Lumnije EminiSalle de classe 13
5BALEXERTOUVERT / HAPURAvenue du Pailly 15, 1219 ChâtelaineMercredi / E mërkurë1400-1600Brikena OsmaniSalle de réunion
6LACHENALOUVERT / HAPURRoute de Saint-Loup 10, 1290 VersoixMercredi / E mërkurë1300-1500Lumnije EminiSalle 203
7MEYRIN CYCLE GOLETTEOUVERT / HAPURRue de la Golette 17, 1217 MeyrinMercredi / E mërkurë1400-1600Hana BillalliSalle 203
8MAISON ONESIENNEOUVERT / HAPURRue des Evaux 2, 1213 OnexMercredi / E mërkurë1400-1600Hyrije KurteshiD21
9GEISENDORF FALLEROUVERT / HAPURRue de Lyon 56, 1203 GenèveJeudi / E enjte1615-1800Brikena OsmaniSalle d'appui
10TIVOLIOUVERT / HAPUR15, ch. du Fief-de-Chapitre, 1213 Petit-LancyJeudi / E enjte1630-1800Fatime BllacaSalle 1039
11JACQUES DALPHINOUVERT / HAPURRue Jaques-Dalphin 33, 1227 CarougeJeudi / E enjte1630-1800Lumnije Emini 
12LA TOUROUVERT / HAPURChemin du Pommier 15, 1218 Le Grand-SaconnexVendredi / E premte1630-1800Brikena OsmaniSalle de conférence
13LIBELLULESOUVERT / HAPURRoute de l'Usine-à-Gaz 16, 1219 VernierVendredi / E premte1630-1800Lumnije EminiSalle de réunion
14GEISENDORF FALLERFERME / MBYLLUR (décision 28.10.18)Rue de Lyon 56, 1203 GenèveMardi / E martë1615-1800Brikena OsmaniSalle d'appui
15HUGO-DE-SENGERFERME / MBYLLUR (décision 28.10.18)Rue Dizerens 26, 1205 GenèveMercredi / E mërkurë1630-1800Lumnije EminiSalle de musique 106
16MAISON ONESIENNEFERME / MBYLLUR (décision 28.10.18)Rue des Evaux 2, 1213 OnexMercredi / E mërkurë0900-1100Hyrije KurteshiSalle des travaux manuels
17MAISON ONESIENNEFERME / MBYLLUR (décision 28.10.18)Rue des Evaux 2, 1213 OnexMercredi / E mërkurë1630-1830Hyrije KurteshiSalle 2013
18EUROPEFERME / MBYLLURAvenue d'Aïre 42, 1203 GenèveLundi / E hënë1615-1800Brikena OsmaniSalle A207
19MACAVFERME / MBYLLURRue du Village 52, 1214 VernierMardi / E martë1630-1830-Salle MACAV
20MEYRIN CYCLE GOLETTEFERME / MBYLLURRue de la Golette 17 - 1217 MeyrinMercredi / E mërkurë1630-1800Hana BillalliD21

Pushimet shkollore dhe festat zyrtare 2018-2019